SAAT BAŞLIK KONUŞMACI
10:30-10:50 Hoş Geldiniz Konuşması

UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi – Mert FIRAT

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı Türkiye Koordinatörü – Nil MEMİŞOĞLU

10:50-11:10 Dünya Gönüllüler Günü 2020 Açılış Konuşmaları

UGK Eş Genel Sekreteri – Derya KILIÇALP

GIZ Türkiye Ülke Direktörü – Rubeena ESMAIL-ARNDT

Birleşmiş Milletler Türkiye Mükim Koordinatörü – Alvaro RODRIGUEZ

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı Yönetici Koordinatör Vekili – Toily KURBANOV

Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Büyükelçi – Volkan BOZKIR

11:20-11:35 Sohbet: Afet Yönetiminde Gönüllülük

Moderasyon: BM Gönüllüleri Türkiye Koordinatörü – Nil MEMİŞOĞLU

Konuk: AFAD Başkanı – Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU

11:35-11:50 Sohbet: Afet Yönetiminde Gönüllülük

Moderasyon: BM Gönüllüleri Türkiye Koordinatörü – Nil MEMİŞOĞLU

Konuk: Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK

11:50-12:20 Panel: Afet Yönetiminde Gönüllülük

Moderasyon: Doç. Dr. Itır ERHART

Konuklar: AFAD – Mehmet Akif CAN

Türk Kızılay – Nurdal DURMUŞ

Afet Platformu – Serhan SÜZER

Toplum Gönüllüleri Vakfı – Ali Sinan AVŞAR

Türk Psikologlar Derneği – Uzm. Psk. Dünya POLAT

12:20-12:30 Boğaziçi Caz Korosu Performansı
12:35-12:40

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi 16 Günlük

Aktivizm Karanlığı Aydınlat Kampanyası

12:40-13:20 Panel: Gönüllülükte Sürdürülebilirlik

Moderasyon: ÖSGD / Shell Türkiye – Meltem OKYAR PERDECİ

Konuklar: Akbank – Murat GÖLLÜ

Zorlu Holding – Zülal ÖZTÜRK KAYA

Koç Holding – Ayça AKSOY

13:25-13:35 Dijital Gönüllülük Fikir Maratonu Çağrısı Moderasyon: Habitat Derneği – İsmail METİN
13:40-14:10 Panel: Gönüllülük Konusunda Kamu ve STK İşbirliği

Moderasyon: Deniz Temiz Derneği – TURMEPA – Belgin ERGÜL

Konuklar: AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü – Bülent ÖZCAN

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili – Ahmet TÜRKÖZ (teşrifleri halinde)

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Genel Sekreteri – Rana KOTAN

14:10-14:20 Boğaziçi Caz Korosu Performansı
14:20-14:50 Panel: Sanat ve Gönüllülük

Moderasyon: UN Women – İpek Naz ÇINAR

Konuklar: Boğaziçi Caz Korosu – Masis Aram GÖZBEK

İhtiyaç Haritası – Mehmet SARICA

Tiyatro Kooperatifleri – Yeşim ÖZSOY

14:55-15:25 Panel: Dijital Dünyada Gönüllülük

Moderasyon: SosyalBen – Ece ÇİFTÇİ

Konuklar: Sosyal İnovasyon Merkezi – Suat ÖZÇAĞDAŞ

Gönüllü Hizmetler Derneği – Nevin BAŞARAN ALKAN

İhtiyaç Haritası – Sevdanur GÖKRENK

15:30-16:00 Panel: Üniversitelerde Gönüllülük

Moderasyon: Bilgi Üniversitesi – Prof. Dr. Nurhan YENTÜRK

Konuklar: İstanbul Üniversitesi – Doç. Dr. Murat ŞENTÜRK

Abdullah Gül Üniversitesi – Öğr. Gör. Zeynep Tuğçe ÇİFTÇİBAŞI GÜÇ

Yaşar Üniversitesi – Öğr. Gör. Kevser YAVUZ

16:05-16:30 Panel: Spor ve Gönüllülük

Moderasyon: UGK – Derya KILIÇALP

Konuklar: Ses Kadın Sporları – Ezgi KIRILMAZ

BoMoVu – Hamit Levent EVCİ

AYDER – Ercan TUTAL

16:35-17:05 Panel: Nesiller Arası Gönüllülük

Moderasyon: Müzisyen ve Prodüktör – Harun TEKİN

Konuklar: İklim Aktivisti – Selin GÖREN

UNDP – Nuri ÖZBAĞDATLI

İklim Aktivisti – Atlas SARRAFOĞLU

SKA Aktivisti – İlayda ESKİTAŞÇIOĞLU

17:05-17:15 Panel: Türkiye’de Gönüllülük Alt Yapısının Güçlendirilmesi

Moderasyon: UGK Eş Genel Sekreteri – Erdem VARDAR

Konuk: GIZ NEXUS Proje Temsilcisi – Doğu ERDOĞAN

17:15-17:25 Gönüllü Hikayeleri
17:25-17:30

Nasıl BM Gönüllüsü Olunur?

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Türkiye

17:30-17:40 Kapanış Konuşması

UNV – Nil MEMİŞOĞLU

UGK / Fark Edenler Association– Derya KILIÇALP

UGK / YUVA Association – Erdem VARDAR

17:40-17:55 Kapanış Videosu